מאמרים

מאמרים, מחקרים וסקרים רלוונטיים לתחום, פרי עטם של מובילי הענף, יועצי שיווק ואנשי אקדמיה.

במידה ומחשבך אינו תומך בקריאת קבצי תמונה (PDF), אנא לחצ/י כאן להורדת תוכנה מתאימה 

כדי להיערך כראוי לכל אירוע המתרחש בחיק הטבע, יש לשכור ציוד תאורה. כדי לצלוח את המשימה בהצלחה מומלץ גם לקבל ייעוץ מקצועי.
באדיבות: יאיר זילברמן חברת KO
מכשיר קשר כתנאי להצלחת אירועים והפקות
באדיבות: דורון - דיפול תקשורת אלחוטית
רכישת מוצרי צריכה היא חלק אינטגרלי מחיינו ורובנו נאמנים למוצרים מסוימים, בין אם מתוך הרגל (שימוש לאורך זמן במוצר), ובין מתוך חשדנות כלפי מוצרים חדשים או חשש להחליף ולהתנסות.
באדיבות: אור כהן - שיווק פשוט
הדיסוננס האבסורדי בין תפקידו של מגזר העסקים הקטנים והבינוניים כמנוע הצמיחה של כלכלת ישראל לבין הקשיים הבירוקרטיים וההתעלמות הכמעט מוחלטת של המדינה ממגזר זה.
מאמר מרתק מאת דרור ארטי.
באדיבות: דרור אטרי
השכרת ציוד לאירועים יכול להיות הרבה פעמים מצרך חשוב באירוע שלכם. במידה והחלטתם לארגן לעצמכם את האירוע, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא..
באדיבות: אתר מפיק
בין אם מדובר על השכרת ריהוט לאירועים או על תאורה לאירועים כדאי לכם להשכיר זאת רק באמצעות הספקים של מפיק. מפיק הוא אתר האינדקס הגדול בישראל להשכרת ציוד לאירועים והיא תספק לכם את המבחר הגדול ביותר של חברות השכרת ציוד והתאורה הטובים ביותר.
באדיבות: אתר מפיק
ההפקה שלכם מתקיימת בקרוב ואתם חדורי מוטיבציה להפוך אותו לאחד כזה שלא ישכחו במהרה. כהרגלכם בקודש, אתם מקפידים, קלה כחמורה, על כל הפרטים הקטנים וחשוב לכם שהכול יתקתק כמו שעון.
אבל האם עצרתם לרגע וחשבתם איך ניתן להפוך את הלקוח שלכם, לשלכם באמת?
באדיבות: ספי דורי, מנכ"ל אמייז מוצרי פרסום.
הגעתם לשלב של בחירת המוזיקה באירוע!
לפני שנכנסים לעובי הקורה ולפרטים הקטנים, יש החלטה עקרונית שצריך לקחת, שללא ספק יכולה לקבוע את מידת ההצלחה של האירוע:
האם אתם רוצים באירוע שישמעו מוזיקת רקע או מוזיקה חיה?
באדיבות: עידן דנש – מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
שימו לב כמה גורמים שונים יכולים להיות מעורבים בהגברה: מקום האירוע, חברת ההגברה החיצונית שהיא בעלת הציוד, איש ההגברה בשטח, הדי.ג'יי, ההרכב המוזיקלי. 5 גורמים שונים מעורבים באחריות על ההגברה באירוע! איך אתם אמורים לדעת מה תחום האחריות של כל אחד מהגורמים הרבים האלה?
באדיבות: עידן דנש – מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
נהוג לשלב הרכב מוזיקלי בקבלת הפנים. האמת היא שיש לכך כמה סיבות
באדיבות: עידן דנש - מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
אני רוצה עכשיו להדגיש נקודה חשובה מאוד. יש חוק מסוים בטבע שנקרא חוק פרטו. החוק הזה אומר שבתופעות רבות 80% מהקיים נוצר ע"י 20% מהגורמים הפעילים. איך זה מתקשר אליכם? לא תוכלו לעולם לדאוג ש100% מהקהל יהיו בוודאות מרוצים. אם 80% מהאורחים ייהנו מהמוזיקה באירוע, כבר האירוע נחשב כהצלחה. כדי להעלות את אחוז האנשים הנהנים, קראו את הטיפ הבא.
באדיבות: עידן דנש – מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
לאחר שהחלטתם איזה סוג ספק מוזיקלי מתאים לכם, בין אם מדובר בתקליטן, מוזיקת רקע, להקה, הרכב מוזיקלי או אומן אורח הגיע הזמן לגשת ולבחור את הספק המתאים לכם ביותר.
באדיבות: עידן דנש – מנכ"ל PRIMA מוזיקה חיה והרכבים לאירועים
את לקוחותיי בענף זה, אני פוגש לרוב בשתי סיטואציות.
האחת כאשר הם מתכננים מיזם, הפקה או פרוייקט גדול והם מבקשים להסדיר את מערכת היחסים עם המזמין ועם ספקי המשנה איתם הם עתידים להתקשר, והשנייה היא כאשר הם בתוך או אחרי אותו פרוייקט או מיזם אך לא דאגו להסדיר דבר, ומשהו השתבש.
ולצערנו, לא מעט פעמים דברים משתבשים או לא הולכים לפי המתוכנן...
באדיבות: עו"ד עוז חיים מתמחה במשפט מסחרי, קניין רוחני ודיני אינטרנט
מה כמות הקהל שניתן להכניס למקום מסוים? מה הגבול? מה התנאים שחייבים שיהיו במקום כדי להכניס לתוכו כמות מסוימת של אנשים?
באדיבות: רמי שמש, מהנדס ויועץ בטיחות, מנכ"ל חברת רשגד חברה להנדסה ובטיחות בע"מ
נושא רמת העומס של מבנים הוא נושא חשוב שיש להבינו לעומק לפני שמבקשים אישור מבנה. הרעיון הפשוט הוא שלכל מבנה יש את העומס שהוא מסוגל לשאת, והחוק מציין זאת.
באדיבות: רמי שמש, מהנדס ויועץ בטיחות, מנכ"ל חברת רשגד חברה להנדסה ובטיחות בע"מ
ישנם אתרים רבים בישראל בהם מתקיימים אירועים המוניים. ככל שיש לאתר ערך סנטימנטלי, רומנטי או היסטורי, כך הוא משפיע על אופי האירוע ועל האווירה ולכן הוא מבוקש יותר. מארגני אירועים רבים אשר מחפשים בנרות אתרים כאלה יוצרים אתגר רציני לצוותי ההפקה מבחינות לוגיסטיות רבות.
באדיבות: רמי שמש, מהנדס, מנכ"ל חב' רשגד חברה להנדסה, בטיחות בע"מ
במיוחד לקראת פסח נעסוק בתסמונת "אחרי החגים". במהלך אפריל יש אמנם קושי אמיתי לקיים "עסקים כרגיל", אבל כדאי לשים לב שפה ושם יש עסקים שדווקא מצליחים לקיים חודש עסקי מוצלח ורווחי, מה שאומר שאפשר להציל את אפריל. איך עושים את זה? עדי פלאוט, מנכ"ל קבוצת קומליין ויועץ עסקי, נותן טיפים.
באדיבות: ענת פרסמן, אשת יחסי ציבור ב"פרומו", חברה לניהול פרויקטים בשיווק
השכרת מחשב והשכרת מחשב נייד בפרט מצריכים בדיקה והתאמה לפי דרישות וצרכים שונים. במאמר זה ניתן כמה טיפים חשובים לפני השכרת מחשב.
באדיבות: www.night-net.net
נמצאים יום יום בנסיעות? רוצים להיות מחוברים 24-7 לאינטרנט? הנה כמה טיפים שכדאי שתקראו לפני השכרת מודם סלולארי.
באדיבות: www.night-net.net
המאמר מציע לבחון טרנדים בעולם השיווק, כאשר פייסבוק הוא אחד מהם - האם זו שיטה שבאמת מתאימה לכל עסק? והאם זה באמת משפיע על גרף המכירות? על מנת להגדיר בצורה אפקטיבית את תמהיל השיווק מומלץ לבצע פעולה שנקראת: "ניתוח חזיתות השיווק" (חזית שיווק היא זירה בה העסק נתקל בלקוח פוטנציאלי ויכול לעניין אותו). בעזרת 5 צעדים פשוטים ניתן להגיע לתמהיל שיווקי מדוייק, ולחלק את תקציב השיווק בצורה אפקטיבית.
באדיבות: עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין