כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

כל מה שאתם צריכים לדעת על השכרת ציוד לאירועים

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
30.01.2014
/ 14:07

מדוע כדאי לשכור ציוד לאירוע? איזה ציוד צריך לשכור? איזה חברות להשכרת ציוד קיימות בשוק? כל מה שרציתם לדעת על השכרת ציוד לאירועים ולא העזתם לשאול.

 
כמעט כל אחד ואחת מאיתנו יארגן לפחות פעם אחת במהלך חייו אירוע מסוג זה או אחר. זה לא משנה אם זה אירוע חברה, חתונה, יום הולדת לסבתא או אירוע גאלה שנתי של שגרירות איטליה. כל אחד ואחד מהאירועים הללו דורש הכנה מדוקדקת ומלאה בפרטים קטנים, שיכולים להפוך את הפקתם למבצע מסובך. ובאמת, הפרטים הקטנים הם אלה המבדילים בין אירוע שלא הושקעה מחשבה רבה ותכנון מדוקדק בהפקתו, ובין אירוע מושקע, שהפקתו תוכננה לעילא ולעילא, אשר מעביר את המשתתפים בו חוויה יוצאת דופן שתיזכר תקופה ארוכה.
 
על מנת שכל הפרטים באירוע שלכם יהיו מדויקים ויתקיימו בדיוק לפי התכנון המקורי שלכם, רבים הם הסיכויים שתזדקקו לעזרת שירותיהם של החברות השונות העוסקות בתחום השכרת ציוד לאירועים, שיוכלו להציע לכם את כל מה שאתם צריכים כדי להפיק את האירוע המושלם מבחינתכם.

כיצד השכרת ציוד לאירועים יכולה למנף את האירוע שלכם?

כאן מגיע השלב שבו אתם שואלים את עצמכם – "למה אנחנו צריכים לשכור ציוד לאירועים? הרי גם ככה לא חסרות לנו הוצאות". נכון, אתם יכולים באמת לקחת כיסאות מהשכנים, להביא צלחות וכוסות מבני הדודים, ולשלוח את הבן להשאיל מהחבר התקליטן שלו ציוד הגברה.
 
השכרת ציוד לאירועים -  לאירוע מושלם
 
הבעיה היא, שברגע שאתם עושים זאת, כך גם נראה האירוע שלכם.
 
אם אתם רוצים שאורחי האירוע שלכם ייקחו אותו ברצינות, אם אתם רוצים שהם ירגישו שהשקיעו בהם מינימום של מחשבה, אם אתם רוצים שהאורחים שלכם יזכרו את האירוע שלכם וימשיכו לדבר עליו תקופה ארוכה (אבל יקפידו לומר דברים טובים), עליכם לעשות הכל על מנת להפוך אותו למושלם ככל האפשר.
 
אין זה אומר שאתם חייבים שהתקציב של האירוע שלכם יהיה זהה לגירעון הלאומי של ארצות הברית, אבל זה כן אומר שאתם צריכים להשקיע מעט, על מנת שתוכלו לקבל הרבה יותר. כדי להפוך את האירוע שלכם מושלם ולהפוך את החזון שלכם למציאות, יהיה עליכם ליצור קשר עם החברות השונות להשכרת ציוד לאירועים, על מנת שהללו יוכלו לתת מענה לצרכים הנקודתיים שלכם בעת הפקת האירוע. 

איזה סוגי חברות של השכרת ציוד לאירועים אפשר למצוא בשוק

ישנו מגוון רחב של חברות המתמחות בתחום השכרת ציוד לאירועים. חלקן, החברות הגדולות מן הסתם, יכולות תת מענה לכל הצרכים האפשריים שאתם עלולים להיתקל בהם במהלך הפקת האירוע שלכם. חברות אחרות, קטנות יותר,מתמחות בנישות מסוימות. על מנת שתוכלו לתמרן בין חברות השכרת ציוד לאירועים שונות ולמצוא בדיוק את הציוד לו אתם זקוקים, מומלץ כי תכירו את תתי ההתמחות השונים לפני שאתם מתחילים את סקר השוק שלכם.
 
במידה והאירוע שלכם מתקיים על פני שטח פתוח אך אינכם רוצים לקחת אחריות על תנאי מזג האוויר של תאריך האירוע, מומלץ כי תעזרו בשירותי אוהלים לאירועים. אוהלים אלה יוכלו לעזור לכם בעיקר בימי החורף, כאשר האורחים שלכם יבקשו מקלט חמים ונעים מהקור שבחוץ. בימי הקיץ, לעומת זאת, כאשר כל מה שמשתתפי האירוע שלכם יכולים לחשוב עליו הוא מפלט מוצל מהשמש, אתם יכולים להסתפק בשירותי הצללה לאירועים, שיוכלו לחסוך לכם בעלויות בצורה משמעותית. דרך נוספת להילחם באיתני הטבע היא בעזרתן של חברות המתמחות בהשכרת מאווררים לאירועים.
 
השכרת ציוד לאירועים - אוהלים לאירועים
 
לאחר שבחרתם את המיקום של האירוע שלכם, ולאחר שבחרתם את הקייטרינג, מגיע בדרך כלל השלב בו אתם צריכים לבחור את הריהוט. נכון, חלק גדול מהמקומות לאירועים מחזיקים מלאי רחב של ריהוט לאירועים, אך אין זה אומר כי הריהוט שקיים באולם האירועים שבחרתם תואם את העיצוב שתכננתם לאירוע שלכם בשיתוף עם מעצב האירועים שלכם. חשיבות הנושא גדולה על אחת כמה וכמה כאשר אתם מקיימים את האירוע שלכם במקום אשר אינו מותאם מלכתחילה לאירועים, כגון פארק ציבורי, שמורת טבע או בית פרטי. במקרים כאלה, ממילא אין במקום האירוע ריהוט מתאים ומספק לאירוע שלכם, כך שאתם חייבים להיעזר בשירותי השכרת ריהוט לאירועים
 
גם כאן, החברות השונות מתחלקות למגוון רחב של תתי קטגוריות. ישנן חברת המתמחות בהשכרת כסאות לאירועים, יש חברות שמתמחות בהשכרת שולחנות לאירועים, ובמידה ואתם מתכננים להקים באירוע שלכם מתחם לאונג' להירגעות של האורחים, אתם יכולים תמיד להשתמש בשירותיהן של חברות השכרת פופים לאירועים. באופן כללי, חברות אלה נוהגות בדרך כלל לעסוק גם בתחום הדקורציה לאירועים, כך שיוכלו להציע לכם פריטים משלימים לעיצובו של האירוע.
 
השכרת ציוד לאירועים - ריהוט לאירועים
 
בהמשך לכך, במידה ואתם מקיימים את האירוע שלכם במקום שאינו מותאם לאירועים, עליכם לזכור לבדוק האם חברת הקייטרינג לארועים שבחרתם לעבוד עמה דואגת לספק לאירוע שלכם את כלי האוכל השונים. במידה ולא, אל תשכחו ליצור קשר עם חברות להשכרת כלים לאירועים. חברות אלה יוכלו גם לייעץ לכם לגבי הכמויות להן תזדקקו במהלך האירוע, בהתאם לסוג הקייטרינג שלכם ולכמות המוזמנים לאירוע. 

הבטיחות מעל לכל - השכרת ציוד לאירוע יכולה רק לעזור

נושא נוסף שאנשים נוהגים לשכוח, הוא החשמל באירוע. הפקת אירוע גוזלת בדרך כלל כמויות גדולות של חשמל. אם בגלל שירותי הקייטרינג, אם בגלל ההגברה לאירוע, אם בגלל התאורה ועוד שלל הפרטים הקטנים שהופכים בסופו של דבר את האירוע למושלם. כאשר האירוע מופק בחיק הטבע הצורך בהשכרת גנרטורים הוא ברור מאליו, אך גם כאשר אתם מקיימים אירוע בבית פרטי או בבית עסק, מומלץ כי תדאגו למקור כוח חיצוני, זאת על מנת שלא להעמיס על מערכות החשמל שלכם. עומס חשמל מוגבר יכול להוות סכנה משמעותית במידה ומערכות החשמל הקיימות אינן מותאמות להתמודד עמו, כך שאם אינכם מעוניינים לגרום לנזקים מיותרים, מומלץ כי תבחנו היטב את הנושא בעזרת אנשי מקצוע ומהנדסי אירועים שיאשרו לכם את השימוש במערכות החשמל שלכם, לפני שתקיימו את האירוע ללא מקור חשמל חיצוני.
 
השכרת ציוד לאירועים - חשמל וגנרטורים
 
אם אנחנו כבר מדברים על הבטיחות באירוע, במידה ואתם מפיקים אירוע גדול, תזכרו כי עליכם לדאוג לגידור לאירוע ואולי גם למחסומים לאירוע, על מנת לעזור לשמור על בטיחותם של המשתתפים באירוע באמצעות ניהול נכון של תנועות הקהל במתחם האירוע.
 
במידה והאירוע שלכם מתקיים במקום פתוח שאינו מיועד לאירועים במקורו, עליכם לזכור לדאוג להבאת שירותים ניידים ומערכות מים לאירועים. איך שלא תסתכלו על זה, במהלך האירוע שלכם הטבע הולך לקרוא לחלק מהאורחים, העיקר אם אתם מתכננים להגיש במהלכו אוכל ושתייה. על מנת שלא תיאלצו לשלוח את האורחים המכובדים שלכם לשירותי שדה, אתם חייבים לדאוג להביא לאירוע שירותים ניידים. אבל אל דאגה, אין זה אומר שמתחם השירותים של האירוע שלכם ייראה כמו מתחמי השירותים הציבוריים של פסטיבלי מוזיקה גדולים, עם שירותים כימיים בביתני פלסטיק ירוקים. השירותים של היום זה לא מה שהיה פעם, ורוב החברות מחזיקות שירותים ניידים מפוארים שיכולים להאפיל על חדרי האורחים בבתי המלון היוקרתיים בעולם.
 
השכרת ציוד לאירועי - שירותים ציבוריים
 
יתרה מכך, אנשים רבים, המפיקים אירועים בביתם הפרטי או בבית העסק שלהם, מעדיפים לשכור לטובת האירוע שלהם מתחם שירותים ניידים מפואר, על מנת להקל מעט על חדרי הנוחיות הפרטיים שלהם.
 
בימינו כמעט כל האירועים כוללים תוכן אמנותי כזה או אחר. מופעי פריצה, להקה מוכרת, קוסם, להטוטנים, מאלפי אריות ומה לא. על מנת שכל אורחי האירוע יוכלו לראות את המופע שהכנתם בעבורו, אתם תזדקקו מן הסתם לבמות לאירועים. במות אלה יכולות להיות בעלות גב חשוף ורק מוגבהות מעל הקרקע, אך אם אתם מפיקים אירוע שנועד לייצר את מה שאנחנו אוהבים לקרוא לו "אפקט הוואו", מומלץ כי על הבמה שלכם, וגם בשאר המתחם, תוצב תפאורה לאירועים, שתבנה בשיתוף עם יתר העיצוב של האירוע את החוויה שאתם מעוניינים להעניק לאורחי האירוע שלכם.
 
השכרת ציוד לאירועים - הגברה לאירועים
 
ישנו עוד מגוון רחב מאוד של ציוד טכני לאירועים שאתם עשויים להזדקק לו על מנת להגשים את החזון שלכם בנוגע לאירוע המשלם שהייתם מעוניינים להפיק. מקרנים, מסכי לדים, מכשירי קשר, ועוד. חלק ניכר הציוד טכני זה ידרוש כי תשכרו אנשי מקצוע שידאגו לתפעול והפקה טכנית של הציוד, וכך יורידו מעל לראשכם את הדאגה ויפנו אתכם לדברים החשובים באמת. 

בחירת השכרת ציוד לאירועים לפי אזורים

 
לחיפוש ממוקד יותר של השכרת ציוד לאירועים, אתם מוזמנים להשתמש במנוע החיפוש שלנו

השכרת ציוד לאירועים – סיכום

ההבדל בין אירוע מושלם ואירוע חובבני נמצא בפרטים הקטנים. אם תשקיעו מעט יותר, ותצליחו לבנות את האירוע שלכם במעטפת מלאה ומושלמת של מחשב מחוץ לקופסה, תוכלו לייצר אירוע שייזכר תקופה ארוכה ויעביר את האורחים שלכם חוויה יוצאת דופן. הדרך אל הנחלה המובטחת, היא בדרך כלל בעזרתם האדיבה של נותני השירותים השונים, שיעשו את כל שביכולתם לעזור לכם להרים את ההפקה הטובה ביותר שניתן.
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  קיטרינג